Březen 2009

Část 2.

24. března 2009 v 15:01 | Kutil je on JÁ jsem COOL! |  Cool(ový) snadno a rychle
Takže do toho. Všici už jste byli určo natržený na další pokračování našeho (mého) seriálu. V minulém díle jste se dozvěděli jak upravit hlavu, aby jste byli COOL. Dnes si povíme něco o ozdobách těla. Když se řekne ozdoba těla tak si každej představí kérku či pissing, tím se také budeme zabývat, ale začneme něčím jiným a to je řezání. Řezat se můžete na jakémkoli místě svého těla. Poslední dobou se stalo moderní řezati si zápěstí, jenže mi chceme něco originálního, tudíž zkusíme třeba ruku. Použijeme pro to nějaký speciální, protože jsme COOL tak se nebudeme přece řezat nějakou rybičkou co jsme dostali od mrtvýho dědy. Zkusme třeba Dojo 6, který je pro naší věc ideální a pak už zbývá jen říznout. Hlavně se neřežte do dlaně či tak něco. Nejvíc COOL lidi si řežou prsty, nejlepší je uříznout si třeba palec na levý ruce(pokuď jste levák) nebo na pravý (pokud jste pravák). Podle vědců prý se bez palce neobejdeme já si ale myslím, že jointy se daj dobře držet i mezi ukazováčkem a prostředníčkem, čímž jsem popřel výše uvedený vědecký bluf!! TO samé zkuste i s uřezanými palci na nohách, bát se nemusíte, protože palec na noze není k ničemu (drželi jste snad už něco nohou?) Zajímavá je taky možnost uříznout si ucho, což udělal jistý pan Van Gogh už v 19.stol. Postupně se od této COOL praktiky upouštělo, ale v dnešní době, kdy stoupá buzerace od rodičů a společnosti se toto velmi hodí (nebudete muset nikoho poslouchat). Osobně, ale nejvíc fandím vypichování očí, proč myslíte, že piráti měli nejvíc ženskejch? Protože měli pásku přes oko(vypíchnuté) a tudíž byli velmi, velmi COOL. Ve finále si však můžete uříznout cokoliv, fantazii se meze nekladou. Svět patří nám tak se odlište od mainstreamu, děti!!!

Kutíme část 2

20. března 2009 v 14:36 | Kutil Já
Takže v dnešním díle si postavíme větrnou elektrárnu. Všichni asi víme, jak je dráhá energie, potraviny a podobné suroviny a proto proč si neulehčit některou položku z toho že? Proto si postavíme větrnou elektrárnu a budeme si vyrábět vlastní energii. Možná si říkáte, není to příliš na první díl kutilství?? A hned vám odpovím: " Ne není".. Jelikož všemi nástrahami vás povedu já - Kutil Já. Možná si taky říkáte, že to bude asi na dlouho.. Opět vám odpovím: " Ne nebude".. Stačí nám na to jedno odpoledne... Takže žádné zdržování a hurá do práce...
Nejdůležitější je vybrat vhodné místo na stavbu naší elektrárny. Doporučoval bych volbu místa s ohledem na sousedy. Takže například pokud víte, na jakém místě se váš soused nejraději opalujeme, tak postavíme náší elektrárnu tak aby převážnou část dne na to místo vrhala stín.. To samé pokud vás soused pěstuje nějaké rostliny, které ke svému životu potřebují být déle na slunci.. apod.
Takže to nejdůležitější už máme za sebou. A teď jak vůbec začít. Obyvkle se začíná základama, ale my nejsme žádný obyčejní kutilové a proto začneme od vrtule.
Tady máme náčrt jak to vlastně bude vypadat:
Na obrázku vidíte snad vše potřebné. V levé části vidíte Kladivo - to je nejnutnější součást každého kutila podle hesla " Pokud to nejde silou, zkusíme to eště větší". Pokud neovládáte práci s kladivem, tak doporučuju seriál: " Kladivo v sousedově skleníku aneb jak se s tím mlátí" od Doc. Karla PraštiliMěKladivemKdyžSemBylMalej. V pravé části vidíte kaktus a basu. Basa je zde důležitá z důvodu, aby ste při práci nebyli dehydratovaný. Dehydratace je největší nepřítel kutila. Vedle je kaktus -každej správnej chlap má na zahradě kaktus( aby z toho moh ždímat tequilu).
Takže vrhneme se na to. Vezmeme si 6 stejných dřev( tolerance půl metru) a ty pudou dělat lopatky naší vrtule. A poté někde tajně v lese pokácíme tak min. 100-letý buk a vyřízneme si v nejtlustší části kolěčko o tloušťce zhruba 40 čísel a zbytek stromu necháme k jídlu zajícům ( někde v nějaké "odborné" literatuře sem se dočet, že zajíci prý nejí dřeva - hmmm hlad je naučí). A vezmeme tak 120 hřebíků a každou lopatku přibijeme na vyřízlý koutouč a tím máme vrtuli hotovou.
Hlavně si všimnětě půlky basy - je důležité se držet zavodněný, aby to s váma náhodou nešlehlo
Další část je již brnkačka - vykopeme asi 4 metrovou díru podle obrázku:
Je to letecký pohled na výkop. Tak teď do něj nalejte beton - kolik sem tam toho vejde a hoďte tam provizorně i míchačku a třeba i tchýni. A teď již zbývá postavit tělo elektrárny. Ukradněte sousedovi pár cihle a stavte je na sebe a lepte je na sebe třeba vteřinovým lepidlem a pokuste se udělat kužel. Poté vylezte na štavfe( též pučené od souseda) a nahoďte tam tu vrtuli a poté k té vrtuli připojte motor ( ze sousedova nového auta) a napojte tam třížilový kabel a ten si zaveďte do baráku a máte proud
Výsledek by měl vypadat ňák takhle:
Hlavně si povšimněte nasraného souseda - pokud si váš soused doposud nevšim, co ste mu porvedli, tak mu hoďte třeba kladivo do okna
Chtěl bych upozornit, aby ste se všichni drželi popsaného postupu a nezkoušeli nějaké svoje vylepšováky - může se stát nepředvídatelné. Jednou kdysi jakýsi Mahmoud Ahmadinejad( současný prezident Iránu) pokusil vylepšit stavbu a najednou měl na zahradě atomový reaktor a hamburgráři z USA ho málem napadli nebejt komančů z Ruska... Stavbě zdar
Pokud by vám něco nešlo, popř. by ste měli eště jiné dotazy klidně se na mě obraťte..
Váš Kutil Já

Kutíme část 1

12. března 2009 v 17:18 | Kutil Já na druhou
Takže po delší odmlce ( bohužel se nám rozjelo hokejové playoff a plzeňský tým se tam dostal po 69 letech, tak sem musel vyrazit - hlavně proto, že z mých posledních 7 návštěv Plzeň prohrála 6x)...
Žádný otálení a jdeme na věc:
Bezpečnost práce
Je to sice trochu nudná věc na začátek, ale musí být řečena. Dost často je to pojímané jako takový nemastný neslaný výčet norem a předpisů a věcí jako kde je lékarnička a hasičák, ale my lékarničku ani hasičák nebudem potřebovat - snad nejsme ňáký trubky ne??
Začal bych takovým rčením: Dvakrát měř, jednou řež. Ano to sice má ňáký opodstatnění, ale my se ho držet nebudeme. My si zadefinujeme něco jiného: Nejdřív řízní a až pak měř. Proč se zdržovat minutami měření, když si to pak člověk může za pár hodin doplilovat pilníkem. Jsme v ekonomickém světě a proto se pokusíme nasadit vyšší rychlost ale při zachování kvality. Měřítkem naší kvality bude náš vlastní standard - prostě pokud se vám to bude zdát dokonalé, tak to tak je. Toto je zásadní milník naší práce na kterém budeme stavět.
Další důležitou zásadou při běžné práci je mít ochranné pomůcky (jako rukavice, ochranné brýle, boty, a podobný nesmysly). Ale my nebudeme dělat běžnou prácí a jak se říká správný chlap ( ženy prominou) má mít pár jizev. Dost často se říká, že je dobré udělat práci správně, ale to je nesmysl, není důležitý výsledek, ale jak člověk při tý práci vypadá. Takže budem šik
Hodně rádoby "kutilů" se lidem snaží vecpat svůj recept na dobrou práci - jako např. že by jste si měli udělat pořádek v nářadí a zavést tam systém, kde každý nástroj má své místo. Opět blábol, který akorát zbytečně zdržuje při práci. Já zavádím pojem vše na jedný hormadě. Takže až budete vrtat díru a šáhnete na hormadu, tak třeba místo vrtačky vytáhnete kladivo a s kladivem provrtat např. železo je celkem dobrá zábava, takže si při práci užijem i srandu...
Dalším blábolem je, pravidlo používat vždy jeden nástroj - blbost!!! nejvíc práce stihnete pokud zaměstnáte ruce nohy a další části těla. Naším cílem je to udělat, co nejrychlejš... Takže jednou rukou vrtat druhou dulčíkovat, nohou svářet a druhou nahazovat zpátky vyražený pojistky, zbylý části těla nechám na vás..
Větrání prostor.. Proč??? Např. při práci s ředidlem si stačí pozvat partu feťáků, který ten škodlivý plyn vysajou a je to. Navíc je to rychlejší a uděláte těm feťákům radost a oni na oplátku neokradou vaší babičku ..
Práce ve výškách.. Říká se, že kdo se bojí výšek, by neměl pracovat třeba na plošinách. Blbost na druhou - Křest ohněm - buď ho ten strach z výšek přejde nebo holt párkrát spadne - aspoň využijete peníze, co si platíte za zdravotní pojištění
To by bylo tak základní info, pokud bude potřeba doplnění bezpečnosti při práci na nějakých potencionálně nebezpečných zařízení, tak to doplním přímo při práci s nimi.
Toť asi vše a já si du připravit nějaké názorné výkresy pro náš první projekt. Práci(kterou udělá někdo za mě) zdar

Koutek kutilů Úvod

3. března 2009 v 17:28 | Kutil Já
Jelikož se mi hromadí mailová schránka dotazy na to jak co udělat, tak sem se rozhod, že začnu seriál o kutilství. Myslím si, že sem jeden z nejpovolanějších ( podle "Kdo neumí, učí"). A pokusím se vysvětlit několik základních problémů domácího kutilství. Můžete namítnout, že existuje nesčetně publikací, které se zabývají tímto tématem, ale já si myslím, že nejsou moc dobře koncipovány a občas přivádí čtenáře na zcestí ( říznout či neříznout se) a proto se já pokusím vytvořit nadčasový/naddebilní/nadkorporační/nadtrafikové/nadjsoucnové dílo. Prostě jednoduše: moje dílo bude prostě nejlepší a kdo řekne, že ne toho si podá moje smečka dravých motýlů.
Pokusím se detailně popsat veškeré úkony( plánuju dodat i obrázky), protože někteří nemají dar od boha v podobě manuální zručnosti jako třeba já.
Rozdělíme si vždy práci na menší kousky. Nemá cenu hned chtít v první díle postavit raketoplán, pokud člověk nezvládá základní věci ( třeba jak vypadá kladivo - to bude hodně potřeba).
Zatím mám vymyšleno pár nápadů, co bysme spolu postavili - skříňku, poličku, stolek,perpetum mobile.... Pokud byste chtěli něco z vlastní invence, nebráním se, nebojte se mi to napsat.
Dnešní článek berte jako takový úvod a příšte se pustíme do nutné věci na začátku a tou je bezpečnost práce - možná můžete namítnout, že to není potřeba, ale občas i mistr tesař musí zahlásit pane mistr pracovní úraz. A poté si probereme základní nástroje a techniky práce s nimi. A v dalším díle si již něco postavíme.
Pokud by náhodou někdo pochyboval o méch stavitelském umu, stačí se podívat na Táč Má Hál - sem neměl jednou v pátek k večeru, co dělat a tak sem si zakutiloval.
Takže to by bylo pro dnešek vše a již se těším na další díly.....
Váš Kutil

Jsou hovna bioodpad?

2. března 2009 v 20:44 | Hovnivál
Dnes jsem viděl upoutávku, která má obyvatele dohnat ke kompostování a třídění tzv. bioodpadu. Ano je to výborný nápad, jsem pro, protože jsem mimo jiné i nadšený ekolog(taky mám cit pro matematiku). Okamžitě jsem nahodil internet a pomocí google vysearchoval nějaké ty informace a tak. V tomto článku jsem se dozvěděl, že i hovna našich zvířecích miláčků jsou bioodpad. Jelikož je pak můžete házet na kompost a později z nich pěstovat výbornou zeleninu (třeba květák, který je dobrý na větry), to ovšem ví každý zkušený zemědělec a sedlák (jako třeba já, jelikož jsem i nadšeným zemědělcem s polnostmi). Hovnužel bydlím v paneláku a tudíž se mi do něj žádní mazlíčci nevejdou. Jakožto velký myslitel (ano, mám cit i pro filosofii) jsem se zamyslel a vymyslel, že bych moh házet na kompost hovna vlastní a pak si z nich vypěstovat výbornou zeleninu (třeba mrkev-ta je dobrá na zrak). No jo jenže já jako nadšený bytovkář nemohu doma založit kompost, proto jsem se rozhodl udělat ho na place před bytovkou. Je to skvělý nápad, protože budu na jednu hromadu srát společně se svými sousedy(znáte to přísloví, které říká: "Čert a ekologové serou na jednu hromadu.") a třeba vyhrajeme nějakou mezinárodní soutěž ve sběru(v tomto případě spíš v seru) biomasy) Zároveň tímto ekologickým opatřením ušetříme spoustu pitné vody, jelikož nebude třeba splachovat. Prdele si utřeme lopuchovým listem, který u nás před barákem bujně roste a tím ušetříme stromy, jež by jinak padly na výrobu toaletního papíru. Všem nám bude krásně, protože budeme žít s pocitem, že děláme něco zdravého nejen pro sebe, ale i pro přírodu. Ekologickým spalováním biomasy budeme vyrábět energii pro celou naší čtvrť. A pachu se bát taky nemusíme, jelikož budeme jít zdravě takže námi vyprodukovaná biomasa nebude smrdět. Tak vzhůru do toho, milí mladí přátelé. Je čas začít se zdravým životním stylem!