Duben 2010

Korekce

21. dubna 2010 v 17:15 | Editor
Dnes sem byl kontaktován panem Fritz Floda Reltih, kdo by nevěděl o koho jde, ať si prostuduje článek níže. Pan Fritz byl velice naštván, jelikož jeho mail byl disinterpretován a již vůbec nebyl určen k zvěřejnění. Kontaktoval mě, jako váženého blogaře, abych dal vše dopořádku a jeho přání (a 200 ojro) vyhovým.
Korekce.
Jeho mail nebyl určen pro tento blog, nýbrž pro jeho nemocnou tetu v Austrálii. Došlo ale k záměně. Ale to je celkem pochopitelné, jelikož 98% všech světových mailů je určeno našemu blogu a tudíž spojovatel(ano v kanclu sedí spojovatel a spojuje emaily se správnýma schránka - něco jako dřív telefonní spojovatelka, teď je tam již cvičená opice) omylem dle první věty, kde se nachází slovo nemoc, přeposlal tento mail k nám a můj anti - lingvistický spoluator si tento mail vyložil špatně. Ale to se u něj stává často, jelikož někomu bůh dal(mě) a někomu ne(jemu):-D. Takže jak to tedy celé bylo:
Milý Fritzík(ano dovolil mi ho takhle nazývat) psal své nemocné tetě přání na brzké uzdravení:

Zdary teti s klokaní Nemocí
Ja nerad čtu o tom, že ti utek klokan s jinou, ale to možná bude tím, že s tebou není sranda(něco jako muj spoluautor). Konzultoval sem tvoji nemoc s osamělým doktorem a ten mi poradil, aby ti doporučil rum(máte ho doufejme v tom zapadákově?). Přinejhoršim ho mají v německý eshopu, příp. zaskoč do schneidra a ptej se po řediteli a on už ti pomůže. Kdyžtak si tam kup ňákej bratwurst, aby si byla pěkně bůčkatá (něco jako muj spoluautor). Můžes si zde koupit třeba i telecí nožku pro štěstí. Psal sem o tom na svém blogu a spousta lidí s tím souhlasila, ale teď již musím běžet za nějakou selkou na oktoberfest(ano oktoberfest je v dubnu). Jo a prej si máš koupit pudla a krmit ho játry. Jináč tentokrát se oktoberfest koná v Tokiu v nějakym hotelu. Budu bydlet na pokoji s nějakym Steinem, ten prej veme basu Bernardů(to prej hodně pijou studenti jako Fachmani). Prej se pota přidá nějakej Beneš a s ním příde zákon a možná i dukáty. Já sebou beru kalendář s nahejma ženskejma, aby bylo na co koukat až se zrušíme. Já myslím, že piva bude dost a též přátel. Ovšem pokud nesouhlasíš s mojí návštěvou, tak už ti na Vánoce nikdy nekoupim toho striptéra a pudu radši na pivo. A taky ti nezaplatim tu operaci protézy.  A myslím si, že už máš věk na to začít se chovat normálně a proto si nemyslím, že je nutné si nechat zvětši kozy jako sousedka Klokanová. Eště sem ti zapoměl říct, že sem včera byl na Eiffelovce a potkal sem tam Dianu(ne ona není mrtvá). Takže si příště dobře rozmysli, koho budě oplakávat jinak tě pošlu do koloniálu. Bohužel sedim teďka v kavárně a za mnou je ňákej nervozní somálec a chce se kouknout, zda už mu někdo dal nabídku na aukro na jeho dceru(zatim prej přihodila jenom Madonna a ta fůrie Joliová). Sorry že to píšu česky, ale ta vaše klokanština mi moc eště nejde i přesto, že zrovna rozjíždím obchod s klokaními varlatama (prodávám je jako lidský varle vhodné k transplantaci) - zatim si to koupili tři romové, který šli zrovna ze školy. Plánuju i časem prodávat jazyky jako pokrývku hlavy pro plešatý.
Takže zdary teti  - aneb po klokansku Hík Hík Vak Hík
Posílám ti to DVD Přátel s Gripenem
Fritzík Florida BratwurstNaStřeše


Takže takhle oficiálně to je. Toť vše a du na tuplák

Email od německého fanouška

20. dubna 2010 v 19:00 | Antisud(et) |  Z vašich emailů..
Zveřejňuji zde dopis od našeho německého fanouška, který přišel do emailové schránky sexualservicesforgermantourists@sado-masodeviation.oktoberfest, kterou má zřízen náš penzion. Uveřejňuji celý dopis bez jakýchkoliv úprav. Měl jsem sice nutkání přeložit ho z lámané češtiny do srozumitelné češtiny, jelikož na to mám kurz a certifikát ABC (advanced in broken czech), ale myslím si, že čtenáři jsou natolik inteligentní, že to zvládnou i bez překladu. Na závěr chci upozornit, že tento blog neslouží k propagaci NEKVALITNÍCH, OŠIZENÝCH a PODŘADNÝCH produktů za úplatky ani za oplatky!


Guten Tag Herr Nemoc
Ja rada četla vaš blog protoše zde sranda a hodne dobra vtipu. Také jsem si nemohla nevsimnout ze často a radi propagovat jak vy rikat pritel osamelich teda jako rum. Ja nemecka obcan a pracovat ve fleischindustrie to byt něco jako u vas schneider pracovat zde jako reditel marketink. A my zde vyrábět bratwurst vy urcite znat je to vyborna klobas která znat cely svet. Je to jedina klobas ve svet ve který se používat pouze rucne vybrana a nasledne rozemleta teleci nozka takze erzeugnisgüte zajištěna. A tet jak vy v cechach rikat k jatru pudelhund. Rad bych aby na vasem blogu byla naka propagace také naší vyborna bratwurst protože vas blog je velmi čteny u nas v Reich i v cela svet a pocitame s tim ze prodat vice nasich klobas a ani vy na tom nebyt skodna. Ja vam poslala poukazky na Oktoberfest do VIP zona. Zde s vama byt mnoho slavných německých kapela třeba tokio hotel, rammstein a taky tu byt Berndt Posselt mluvci nemeckeho narodniho cirkusu Sudetendeutsche Landsmannschaft . Takze s nim mohla domluvit otazka Benesovy dekret a konecne je zrusila. My naopak slibit ze vam udelat splatkovy kalendar aby vy mohli splacet odskodneni za nespravedliva odsun nasich spoluobčan z naseho uzemi. Ja myslet ze u piva mi mohla dohodnout jako pratele. Ovšem pokud vy neuposlechnout nase pratelska umysl tak my nemecka narod prestat k vam jezdit kupovat ceska licht holka a ceska pivo. Nejezdit k vam ani na levne operace zubu, plasticke zvetsovani koz nasich Gertrud a nakonec my stejne koupit celou tu vasi malou zemicku i s Vyšehrad a Vaclav Claus. Takze vy dobře rozmyslela co udělat jinak vaše mala zem se opjet stat naší kolonii. Zaroven nas omluvit ale my bohužel nemit na vyber protože nase země obklíčena nájezdník z turecka. Prominout mi také to ze ja spatne psala cesky. Sice jsem se chtel naucit jazyk ceska poradne protoše mi mit hodne obchodnich partner v Böhmen und Mähren... ale vy pry u vas uvazovat o vyuce romstiny na skolach takze ja ještě cekala jak to dopadnout. Nerada bych se musela ucit dva jazyky to uz moje sediva hlava nemuset zvladnout.

Mit freundlichen Grüßen
Fritz Floda Reltih

Zakládám kapelu a jedu na turné

19. dubna 2010 v 21:46 | Cult of czech rum
Po přečtení několika zpráv a dlouhodobém uvažování o stavu naší krásné země jsem se rozhodl pro koupi ukulele a od zítřka začínám objíždět republiku se svými politicky kriticky nekorektními texty, které budou především o skutečnostech, které nejvíce trápí občany ČR. Název kapely je ryze český a to One Rum Show. Cílem tohoto uskupení bude další revoluce, kterou jsem nazval Hnědá, jelikož po této revoluci bude vláda předána Vyšším bytostem z Marsu, které mají hnědou barvu kůže a hlavně jsou příznivci božkovského pramene, proto "Hnědá revoluce". Pro ilustraci uveřejňuji úvodní skladbu s názvem "Vyšší daň z práce" z připravovaného alba "Konspirace abstinentů"

Daň z práce:
Autor: text-Já, hudba-On

Zvedli jste spotřební daň z piva a rumu
Jenže komu smrdí rum tomu smrdí práce
Proto vy na práci serete
Ve sněmovně chrápete
nebo svoje sekretářky pícháte
Jenže přichází generace nová
a brzo vás smete REVOLUCE hnědá
RUM a PIVO!

Refrén:
Mě nesmrdí rum, mě nesmrdí práce
vychlastám flašku a jdu dřevo kácet
A pivo to je moje láska, kult rumu uctívám
každýho panáka fernetu dosti prožívám
A vy to víte, proto nám chlast furt daníte

Oškubat lidi to je váš cíl,
daň za to, že máme rádi dobrý pití
V parlamentním bufáči 
máte chlast za pár grošů
takže je vám hej
jen poplatníčku daně dej dej DEEEEJ!!

Proto jsou pořád lavice prázdný
když máte odhlasovat něco pořádně
tak jste jak hovada mázlý
RUM! FERNET! VODKA! BECHEROVKA
kdo by vodu pil z tý by se i poslanec zblil
RUM! RUM! RUM! RUM!!! (zde bude ďábelský skřek)

Refrén:
Mě nesmrdí rum, mě nesmrdí práce
vychlastám flašku a jdu pleny máčet
A pivo to je moje láska, kult rumu uctívám
každýho panáka fernetu dosti prožívám
A vy to víte, proto nám chlast furt daníte
KOKOTI!!!

Mayové měli pravdu

18. dubna 2010 v 14:40 | Prorok
Nikdy sem nebyl příznivcem konspiračních teorií typu 2012. Je zajímavé, že jedna z teorií o konci světa je založena na faktu, že Mayové prej věděli dopředu, kdy skončí tento svět a proto dál nedělali svuj kalendář. Na tom faktu je to pěkné, že je to blábol. Jelikož Mayové neskončili svuj kalendář kvůli tomu, že by chtěli, ale prostě protože byli vymydlený, takže logickou dedukcí: 0 mayů=0 pokračování v kalendáři. To jen tak naokraj.
Ale bohužel sem byl včera (to jest jako den před dneškem, ne jako fintovně přeložený film Day After Tomorrow=Den Poté - zajímavý překlad:-D) konfrontován s něčím, co naprosto vyvrátilo moje základní hodnoty a byl sem postaven před zcela novou situace s níž sem neměl doposud zkušenosti. Stalo se něco na, co naprosto nešlo předpokládat. Byla zde jistá stopa spojená s vulkánem na Islandu, jenže v té situaci si eště nešlo představit, že by to mělo signalizovat něco dalšího. Bohužel vědět tyto fakta dopředu dalo by se eště zakročit, ale teď již je situace nezvratitelná a lzte si již pouze užít několik posledních chvilek na tomto světě... Možná si říkate, že to bude zase další rádoby konspirační teorie o zániku světa, ale bohužel musím říct, že zde se jedná o vědecky podloženou práci. Ptáte se tedy o co jde? Já Vám to povím...
Začalo to nedávno a to jak sem zmiňoval návštěvou Obamy a Mevěda (či jak se to azbukuje). V době psaní článku sem eště neměl potuchy o tom, co vlastně tato návštěva má za podtext. Bylo to fintovně skryté a až teď se mi podařilo zjistit, že zde nešlo o podpis smlouvy o snížení počtu jaderných zbraní nýbrž o něco naprosto jinýho. Jak sem se zmínil v předchozím článku jejich návštěva stála hrozný prachy a tímto výdajem teď nemůžeme čelit nastalé situaci. Sama o sobě by tato situace eště neměla vliv, ale společne s následujícími událostmi zapříčinila neodvratný konec světa.
Druhá příčina je ve vulkánu na Islandu. Díky němuž se zastavila letecká doprava na skoro celé západní/střední Evropě a tímpádem je cestování pro mnoho lidí obtížnější potažmo také může nastat problém se zásobováním a o tom je ta hlavní část. Jelikož jak mnozí tak Pamprsky a Huggies pocházejí z USA a jelikož se nelíta, tak se z toho zboží stává vzácné zboží a tudíž si jej nemůže dovolit každý a chudší část obyvatelstva chodí exkrementovat se svými dětmi na pole či do lesa. V malém množství by se to šiklo jako hnojivo, ale jak je známo český národ vede v kg exkrementů na osobu, tak se  dostáváme do situace, kdy je přehnojeno a tudíž degraduje úroda a zemědělci nemají co do huby... A tady je spojitost s prvním bodem - šlo by pomocí radikálního zákroku pomocí sepciálního přístoje - odborně nazývaného HovnoŽer - tuto situaci vyřešit, ale bohužel by to stálo kolem 50 miliónů a ty mi nemáme, páč sme je vyhodili na ty dva vořechy. Ale tyto dvě věci by eště samy o sobě nevyvolaly konec světa. Ale spolu se třetí (a nejstrašnější věcí) se neodvratně dostáváme na přelom.
Dost dlouho sem přemejšlel, zda vůbec tu třetí věc zde zvěřejnit, protože je naprosto nemyslitelná a naprosto se vylučuje s podstatou světa, ale nakonec sem se rozhod, že to sem napíšu, aby si každý mohl udělat obrázek, jak hrozivé to je. Tak si pěkně sedněte ať to s Váma nešlehne a deme na to. Třetí věc je to, že muj milý spoluautor přestává pít. Já vím, řeknete si, že to už tu bylo tolikrát a nikdy to nevyšlo, jenže teď jde o vážnou věc, která se potvrdila včera na akci s krycím názvem "Indie vs Indočína aneb kolem šestý vstávám", kde zmiňovaný subjekt místo obvyklých 16 piv a dvou rumů zkonzumoval dva čaje(alcohol free). Rozčarování bylo neuvěřitelné. Spojení těchto tří by nás dovedlo na pokraj zániku, ale pak se zde objevila eště jedna věc, která nás přehodila přes okraj a již není cesty zpět - muj milý spoluautor vyhrál v bowlingu - řikáte si a jakou spojitost to má? Totiž muj spoluautor byl vždy naprostý antitalent na jakýkoliv sport (jak aktivní a pasivní - jednou koukal na fotbal v Tv a přitom si dokázal na dvakrát zlomit nohu)...
Takže a  je to venku a asi každý vidí o co jde a jký to bude mít dopad. Pokud ne, tak to lehce nastíním.
Tím že přestal pít, klesnou zisky Božkovu a Prazdroji o 95% a za normální situace je připraven krizový plán, který se uplatní pokud největší štamgast s tím sekne - a to je přivést několik alkoholiků z jiné země a tím dohnat ztráty, jenže jelikož nelítaj letadla, tak vzduchem to nejde a už to nejde ani po cestách, jelikož je všude nasrano, páč nejsou ty pamprsky. Takže to vyvolá krizi v našem alkoholovém průmyslu - spousta lidí bude vyhozeno z práce - začne stoupat nervozita, dojde k vypálení Líní, načež dojde k únosu lidí ze sousedních zemí s cílem získat nějaké alkoholiky, ale jak se ukáže nikdo nemůže nahradit splávek spoluautora, dojde k třetí alkoholové válce, první popelem lehne SOmálsko, Bangladéš se spojí s Mongolskem a společnými silami zničí všechny ostatní, ale poté se poperou o hnědé zlato v čechách (v doměnce, že se jedná o zlato) a navzájem se vyhladí a tím skončí náš svět a jediné, co zůstane jako odkaz po lidstvu bude tento blog... Takže se s Vámi loučim a pozdravuju jakýkoliv ET, co tuto najde

Jaký je nejdůležitější parametr při výběru notebooku?

12. dubna 2010 v 13:22 | Nejmenovany vyrobce notebooku
Dnes jsem se rozhodl, že zjistím co by pro Vás mělo být nejdůležitějším parametrem pro výběr notebooku, jelikož si tento kus spotřebního zboží kupuje čím dál víc lidí. Nebudu zatěžovat různými technickými nesmysly, kterými vás oblbují různé magazíny, zabývající se testováním hardwaru, atd... Jejich hlavními měřítky kvality, popřípadě vhodnosti pro Vás je například: velikost hdd, ram, úhlopříčky, grafická karta, váha případně výdrž baterie. To je sice pěkné, ale k čemu je mi výdrž baterie, když se notebook zasekne. A zde je jádro pudla. Viděl jsem mnoho notebooků od mnoha výrobců, ale na žádném z nich jsem nenašel veledůležité tlačítko RESET. Můžete namítnout, že v případě zamrznutí notebooku můžete použít Ctrl+Alt+Delete, ale to ne vždy funguje. A co pak? Z toho jasně plyne, že notebook bez tlačítka RESET není počítač je to jen jakási parodie. V závěsu za tlačítkem RESET je odolnost notebooku vůči kladivu. Čím je odolnost menší tím je notebook lepší. Představte si, že nepomůže tlačítko RESET a vy se začínáte nasírat. Vezmete kladivo a pustíte se do destrukce toho zlovolného zařízení. V případě, že notebook rozmlátit nejde se vrhnete na nějaké jiné zařízení domácnosti. Zničíte si například drahé domácí kino, probijete se k sousedovi, v horším případě umlátíte kladivem tchýni, která Vám už dlouho pije krev. V takovém případě kladivem uděláte víc škody než užitku. Kdyby šel notebook rozmlátit Vaše agrese by byla pryč, koupil by jste si nový a nic víc by se nestalo, ovšem když zabijete tchýni tak máte doma nefunkční notebook a navíc si půjdete sednout za vraždu člověka, který by paradoxně měl sám být ve vězení za to, že vám pije krev ve Vašem vlastním bytě/domě! Takže, abych odpověděl na otázku, kterou jsem položil v nadpisu článku: Nejdůležitější parametry pro výběr notebooku jsou dva a to: 1. tlačítko RESET a 2. odolnost vůči kladivu (čím menší, tím lepší). Doufám, že Vám tento miničlánek udělá konečně jasno v tom, co je OPRAVDU důležité.

Stěhuju se do Afriky

10. dubna 2010 v 15:30 | A na furt
Všichni tady plácaj, jak se musí šetřit, že se musí zvednout daně, že se musí lidi trochu uskromnit, aby se naše ekonomika potažmo celosvětová ekonomika dostala z problému, ale pak se stanu tuto. Schodek státního rozpočtu se dostává do neuvěřitelných výšin, před volbama se kokoti na hoře snaží přilákat voliče nesplnitelnýma slibama(o tom alke až v příštim článku).
Ňáký dva vořechové si chtějí podepsat smlouvu a my to máme zaplatit? Otázka je proč?
Je sice pravda, že to chtěli podepsat na neutrálním území, ale kurva ONI chtěli ne MY, tak proč to neplatí ONI, ale MY????? Každej druhej vykřikuje, že je krize a musí se šetřit, ale když si ňákej negros a komanč (oficiálně se ke komunismu nehlásí, ale jeho činy mluví jasně - aby sme teda byli přesný, tak nejde přesně o komunismus, ale spíš takovej mišmaš komunismu s prezidentskou diktaturou - něco jako parlement sice u nich existuje, ale to jsou jenom loutky - ešte sem neviděl, že by jejich parlament šel proti prezidentovi, což samozřejmě má určité svoje pozitiva, alesvoboda je svoboda).
Všichni asi víme, že situace ve zdravotnictví není zrovna moc dobrá - utíkaj nám kvalifikovaný doktoři do zahraničí převážně z jednoho důvodu - prachy - z toho potom vychází, že ty co tady zůstanou musí dělat za ty co utekly. Další věc policie - opět nedostatek finančního ohodnocení vede k úbytku kvalifikovaných lidí a zůstavaj tam většinou nějaký dubové. Pokud bych vzal jen v úvahu tyto dva základní elementy dnešní společnosti (zdraví, bezpečnost), tak je můžem hodit do stejnýho pytle nedostatku peněz. Ale proč bysme dávali peníze do VLASTNÍHO zdraví a bezpečnosti, když můžem pozvat cizí lidi, ať se tady nažerou na náš účet -
1. člověka, kterej plácá nesmysly o tom, že sme jejich jedny z nejdůležitějších spojenců v Evropě a nedokážou sem dát svýho velvyslance (celej rok tady nebyl velvyslanec a pokud někdo potřeboval něco řešit, tak musel někam do zahraničí - aby sme byli objektivní, já vim, jak je strašně těžký vybral jedno jméno z 50 a poslat ho sem - a to nás nazývaj spojenci, jenže asi takový jako když se jim zachce - viz radar...). A teď se dostáváme do situace, kdy oni chtěli podepsat nějakou SVOU smlouvu a řekli si, kde mi ji podepíšem - co třeba v těch Čechách? Namelem jim, jak jsou dobrý spojencí a oni to za nás zacvaknou. A reakce naši strany "Ano jistě přijeďte, my těch 50 milionů klidně dáme z naší kapsy, klidně to tady celý vybilte, nám je to fuk...". Místo toho, aby si přinejmenšim té "návštěvy" vypodmínkovali alespoň něčím... Je sice pravda, že USA celkem dlužíme dost, ale ne zase tolik, aby sme jim dělali nějakýho lálu...
2.Medveděv je vlastně Putin s jinym ksichtem - oba celkem známý svým pusobení V KGB a oba známý smýšlením proti svobodě. Na první pohled se může zdát, že Rusko už přešlo fázi utlačování a blíží se demokracii, ale to je pouze klam, který Rusko uměle vyvolává, páč oni jsou celkem dobrý v potlačení zpráv, který nechtěj, aby šly ven...

Na druhou stranu je pravda, že ta smlouva START by měla mít dopad na všechny, jelikož se jedná o zbraně hromadnýho ničení, ale opět ta smlouva je jakýsi gesto, ale čistě se jedná o politiku. Ani jedna ze zemí se nevzdá svoji strategických zbraní - to by museli bejt na hlavu padlý. Nejlíp to dokumentuje fakt, jak se Amerika na oko vzdala práva prvního útoku (jde o to, že přislíbila, že nezaútočí jadernými zbraněmi na země, které je samy nevlastní - opět je to politické rozhodnutí - už vidim, kdyby je někdo napad, že budou přemejšlet nad nějakou smlouvou, prostě jim to tam fláknou a nazdar), ale s vyjímkou zemí, které nespolupracují (pod tímto termínem se může schovat cokoliv) a to ani v případě použití biologických zbraní s vyjímkou masivnějších biologických zbraní (masivní - pro někoho milión, pro někoho 10). Prostě smlouva jen tak, aby se neřeklo...

Proto my napadla myšlenka přestěhovat se do Afriky, páč tam v životě nikdy nikdo nepojede podepsat jakoukoliv smlouvu....

Ano existujou i pozitiva - Praha potažmo ČR se ukazuje v dobrém světle, akreditovalo se v českých hotelech několik tisíc novinářů, turistů kvůli tomu, je možné, že to zvýší zájem investorů do ČR, prostě dobrá reklama. Hodně lidí s tím argumentuje - je tam část pravdy, ale sama o sobě Praha už má celkem dobrou reputaci a samozřejmě, že další reklama se hodí, ale za 50 miliónů je trochu moc....

Sem zvědavej, jak by se k tomu ony země postavili, kdyby my jejich "spojenci" sme chtěli podepsat nějakou NAŠÍ smlouvu u nich... Já myslim, že by to dopadlo úplně jinak...

Dalším vícemeně plusem i mínusem je omezení z toho vzniklé - pro hodně lidí omezení dopravy/letiště přineslo dost velké obtíže, obchodnící díky omezením měli méně zákazníku (zde se to dá hodnotit i plusově z pohledu zahraniční klientely, která mohla navštívit obchody)...

Od zítřka začnu jezdi po republice a bude se srát cneznámým lidem do baráku a budu očekávat pohoštění za účelem podpisu smlouvy o naprosto nedůležitých věcech(pro ně)....

Takže kdo chcete 50 míčů, přihlašte se na úřad vlády, protože se zdá, že tam asi neví, co z penězma...
Adios

Bio potraviny? Existují celá staletí!

5. dubna 2010 v 20:12 | Agrárník
Tak tedy dnešní krátká úvaha bude na téma Bio potraviny. Nejdřív lehká definice, kterou jsem si dovolil převzít z http://www.bio-potraviny.cz/ :

Biopotraviny jsou potraviny vyrobené z bioproduktů, tj. produktů kontrolovaného ekologického zemědělství, což je velmi pokrokový způsob hospodaření s kladným vztahem k půdě, rostlinám, zvířatům a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek. Vyznačují se vysokou kvalitou, výraznou a nefalšovanou chutí, v případě zeleniny a brambor také dobrou trvanlivostí. Jsou navíc potraviny ekologicky, eticky a sociálně akceptovatelné. Jejich koupí investujete peníze nejen do vlastního zdraví, ale i do životního prostředí a našeho venkova.

Z této definice musí každému dojít, že biopotraviny s námi byly celá staletí dokud nebyly zničeny touhou výrobců potravin po stále větších ziscích. Pro méně chápavé vysvětlím (nebo se aspoň pokusím). Výše uvedená definice říká, že biopotraviny se pěstují...bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek... V hodinách dějepisu jsme kromě jiného slýchávali o vývoji zemědělství. Bylo nám vtloukáno do hlavy jak naši předci objevili pluhy, rádla a vrcholem všeho byl, tzv. trojpolní zemědělský systém kdy se půda rozdělila na 3 části a na první se vyselo ozimní obilní, na druhou obilí jarní a třetí část se nechala spásat dobytkem. Nebudu zde znovu vyučovat dějepis jen chci zdůraznit to, že dříve lidé neměli hnojiva, chemické postřiky a další dnešní "vymoženosti" a taky více méně jedli... a potraviny měli i výraznou, skutečnou chuť... Někdo může namítnout, že v té době byly hladomory a že dnešní zemědělství je schopné uspokojit více lidí. Na to se dá říct jedině to, že hladomory nás tak často nesužují ovšem nebyly úplně vymýceny stačí se podívat například do Afriky. Kolik lidí a hlavně dětí zde trpí hlady a přitom spousta z nás nakupuje větší množství potravin než je schopná zkonzumovat. Nehledě na to, že chemikálie z postřiků pronikají do spodních vod i do pěstovaných plodin takže ve finále hlady sice neumřeme, ale mnoho nemocí vzniká právě díky chemikáliím v potravinách.
S kýmkoli bych se vsadil o cokoli, že člověk, který žil před stopadesáti lety by pochyboval, že máslo, které jíme my je opravdu máslo.
A proč se tedy začaly používat postřiky? Představte si, že jste majitelem velké plantáže s pomeranči. Máte zisky, které vám stačí na uspokojení všech potřeb jenže pak chcete víc. Jenže plantáži vám rostou pomeranče pomalu co je takhle nějak popohnat (pomocí hormonů), tím se podaří vypěstovat více pomerančů za stejnou dobu a z toho plynou i větší zisky. No a vy jako plantážník si můžete koupit Porsche a kochat se pohledem na závistivé okolí. Z tohoto plyne ponaučení->peníze jsou jeden z nejhorších vynálezů lidstva, který ničí lidskou povahu ale i svět. A proč se tedy začaly objevovat potraviny s nálepkou BIO? 1. nějaký vykuk měl pěkné načasování, vystihl dobu, kdy se čím dál víc mluví o ekologii, hledají se alternatvní paliva, třídí se odpady atd.. Nu a využil toho ve svůj prospěch začal vyrábět stejné potraviny jen na etiketu přidal nápis BIO (opravdu si vždy ověřujete zda výrobky označené nálepkou BIO jsou produktem SKUTEČNÉHO ekozemědělství nebo slepě věříte prodejci?) a pak 2. lepší případ-tím je, že produkt je opravdu pěstován bez všech chemických přísad, třeba i podobným způsobem, který používali naši předci po staletí.. Proto nakupujte produkty přímo od českých zemědělců, nepodporujte vymíraní českých zemědělců kvůli levným, mnohdy ošizeným potravinám dovezeným z jiných států pokud vám záleží na Vašem zdraví!!

Číst se musí odspoda

4. dubna 2010 v 13:32
Toť vše a já du.

LZPKK

4. dubna 2010 v 13:32 | Zkraty a jiné
LZPKK - Liga Za Potlačení Kudrnatejch Kartáčů. Kdo se přidá?

Nebudem spamovat

4. dubna 2010 v 13:31 | na netu
Poslední muj příspěvek - už nebudu otravovat