Lepší budoucnost musí počkat

12. září 2011 v 21:27 | Čech
Věnováno nám všem, kteří nadáváme u piva, televizí a na internetu na to, jak se máme blbě a přitom pro lepší budoucnost nejsme ochotní ani zvednout zadek.


Naštvaly mě poplatky u doktora. Za co mám sakra platit? Byla kvůli tomu demonstrace, jenže já neměl čas, protože zrovna bylo mistrovství světa ve cvrnkání kuliček, tak jsem to nechal být.
Dělám u policajtů, a když oznámili, že se nám budou snižovat platy, tak jsem se rozpálil doběla. Kolegové šli vyjádřit nesouhlas někam na náměstí. Šel bych taky, ale zrovna se hrál fotbal nebo hokej už si přesně nepamatuju, co to bylo, ale určitě to bylo důležitější než demonstrace. Navíc demonstrovalo hrozně málo lidí, takže moje účast tam byla stejně zbytečná. Až tam přijde těch lidí víc, tak půjdu i já.

Jednou jsem takhle seděl v hospodě a koukal s kámošema na televizní noviny. Zrovna se jednalo o posunutí věku pro odchod do důchodu. V tu chvíli se celá hospoda zvedla a všichni jsme začali nadávat. Frantovi, kterej dělá na šachtě je 39 a vypadá na šedesát. Říkal, že si nedokáže představit, jak bude dělat tak dlouho. Fakt jsme byli všichni vytočený, včetně hostinskýho a to je velkej kliďas. Tejden nato jsme byli zasejc v hospodě a zase jsme koukali na tv noviny. Tentokrát tam povídali, že odbory další den chystaj demonstraci proti vládním škrtům. S chlapama jsme se domluvili, že do toho Práglu pojedem. Z krajskýho města jezdí zadarmo odborářský autobusy, takže stačí jen dřív vstát a dojet těch 5km k autobusům autem Plácli jsme si na to a na stvrzení objednal Laďa panáky. Pro každýho jeden. Několikrát jsme to otočili. Kolem třetí jsme odcházeli z hospody. Ráno jsem vstal v 9. Autobusy odjížděli v půl 11. Nechtělo se mi moc vstávat a navíc mě bolela hlava jako střep. Obvolal jsem kamarády, že nemůžu, protože mám šílenou kocovinu a těch 5km na autobus mi přijde strašně moc. Kluci na tom byli podobně, takže se nakonec nikam nejelo.
Po obědě jsme se potkali v hospodě, že si dáme vyprošťováka. Hostinskej zapnul televizi. Běžel přenos z demonstrace. V TV říkali, že prej tam bylo JEN 50tisíc lidí a to prej není vůbec nic. S klukama jsme byli rádi, že jsme se tý frašky nakonec neúčastnili. Stejně bychom nic nezměnili, tak je to fuk.

O měsíc pozdějc zase nějaká jobovka v televizních novinách. Vyšší spotřební daň. Zdraží nám pivo a rum. Pěkně nás to všechny sere. To naše vysedávání po hospodách od pátku do neděle nás přijde draho. Rozhodli jsme se podepsat petici, ale nakonec na to nějak nezbyl čas, protože den předtím jsme se už domluvili, že půjdem do kina na Planetu opic.

Pak přišla rána v podobě vyšší DPH a nižších přídavků na děti. Opět jsem dostal vztek. Máme s paní půlroční dítě a prachů není nikdy dost. Co to je tohle? To má bejt podpora rodin s dětma? Dyť rodina je základ státu, tak proč nám házej klacky pod nohy? Už se to nedá vydržet, je nutný proti tomu něco udělat.
Sed jsem si k pc, abych se kouknul, jestli se nechystá zase nějaká demonstrace. Nejdřív jsem ale zašel na fejsbůk abych zkontroloval novinky. Nikdo mi tam nic nenapsal. Párkrát jsem pro jistotu zmáčknul F5, abych obnovil výpis na zdi. Žádnej z mých přátel mi nic nenapsal. Jsou to hajzlové.
A najednou byl večer, přečet jsem si teda ještě jaká je Bartošová troska, furt žere prášky a chlastá. Je mi z ní blbě. Kdyby neseděla na furt na prdeli a šla se léčit místo, aby o tom pořád jen kecala, tak už mohla NĚCO změnit. Dělalo se mi z ní špatně. Pořád se jen vymlouvá a pro svoje vyléčení nědělá naprosto nic. Neměl jsem na nic chuť a přešla mě i na demonstrace. Nějak bylo, nějak bude. Otevřel jsem si pivo a šel se dívat na televizi. Dávali tam sice blbosti, ale i tak jsem vydržel skoro až do dvou do rána. Pak jsem si šel lehnout, protože jsem ráno vstával do práce. Pěkně mizerně placený práce. Někdo by už měl něco udělat. Klidně bych se i něčeho zúčastnil, ale vždycky všechno pořádaj v tak blbým termínu, když už mám domluvený důležitější věci. No nic lepší budoucnost bude muset počkat nebo jí pro nás bude muset zařídít někdo jinej.

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | 12. září 2011 v 23:03 | Reagovat

Jo, znám, tuhle něco bylo, zrovna jsem měla na hlavě natáčky, nemohla jsem přerušit ondulaci... :-?

Máte nějakej recept, jak upivabrblající vykopat na náměstí? Já ne. Mohlo by platit exempla trahunt, ale tenhle typ lidí trahunt povětšinou blbý exempla.  
Receptem možná je začít u malých akcí, sejít se třeba u záchrany stromu, co zaclání bilbordu... takový lokální bitvičky... člověk se u toho naučí, že není třeba nechat sebou vorat a že při takovém hájení svých práv vzniká docela dobrej pocit.
Říká moje teta, že doba naučené bezmocnosti a odevzdanosti končí... zatím žádnej zřetelnější náznak nevidim. Co tomu říká Vaše sestra?

2 Kerria Kerria | Web | 13. září 2011 v 17:41 | Reagovat

[1]: spíš nalévat během akce účastníkům pivo zdarma. To by demonstrovalo lidí. :-D  :-D  :-D

3 nemoc nemoc | Web | 13. září 2011 v 19:42 | Reagovat

[2]: to je dobry reseni. Mozna bych se hecnul i ja:o))) Otazka zni jestli se teda demonstrovat i v leze:o)

[1]: Moje sestra mlci. Zachrana stromu? Kdo muze zachranovat strom, kterej prekazi billboardu? No to snad nemuze nikdo myslet vazne :-D

4 Anna Anna | 13. září 2011 v 19:56 | Reagovat

[3]: No dobře, máte pravdu, billboard je důležitej, stromů je beztak habaděj a na podzim sviněj listím... tak nějakej klub, třeba když se zachraňovalo Rock café... úspěšně!

5 a.B.'s Multipass a.B.'s Multipass | Web | 17. září 2011 v 0:34 | Reagovat

[4]: osobo- co se ptate nekoho, kdo nema a b s o l u t n e cas? :-?

6 Anna Anna | 17. září 2011 v 13:40 | Reagovat

[5]: to mě absolutně nezajímá... někdo ten nábor na revoluci dělat musí :-?
;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama